Przejdź do głównej treści
Facebook Instagram BIP BIP
Wysoki kontrast Kontrast A+ Duża czcionka Czcionka
Strona w trakcie budowy
Centrum Rehabilitacji SM
Jak w domu...
Centrum Rehabilitacji SM

Terapia ręki


W naszym Centrum terapia ręki obejmuje półgodzinne zajęcia z terapeutą. Program dobrany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Ma na celu poprawić funkcjonowanie nie tylko kończyn górnych, ale całego ciała. Po przeprowadzeniu wstępnej diagnozy przez terapeutów, zajęcia terapii ręki odbywają się w grupach kilkuosobowych lub indywidualnie.

W zależności od występujących zaburzeń praca opiera się na wzmacnianiu siły mięśniowej kończyn górnych, stymulacji czucia powierzchniowego lub głębokiego, doskonaleniu zdolności chwytu, poprawie precyzji i dokładności ruchu, doskonaleniu kontroli wzrokowo-ruchowej oraz skoordynowaniu pracy oburącz. Pacjenci wykonują również ćwiczenia oparte na czynnościach dnia codziennego, co pozwala im na lepsze oraz bardziej niezależne funkcjonowanie w domu czy w pracy. 

Sala terapii ręki wyposażona jest w sprzęt pomiarowo-diagnostyczny, sprzęt do ćwiczeń manualnych oraz siłowych, a także w gry planszowe, logiczne i zręcznościowe.

Pacjenci biorą udział w warsztatach kulinarnych - sala terapeutyczna wyposażona jest  w nowoczesny  zestaw kuchenny z możliwością regulacji elektrycznej wysokości blatu i szafek do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pakiet NFZ
Pakiet rehabiltacyjny w SM refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia
Więcej informacji
Pakiet NFZ
Pakiet rehabiltacyjny ogólnoustrojowy refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia
Więcej informacji
Pakiet komercyjny
Pakiet rehabilitacji komercyjnej
Więcej informacji
Pakiet NFZ
Zabiegi ambulatoryjne na NFZ i komercyjne
Więcej informacji